منتظر مجوز ستاد کرونا برای بازگشایی استخر‌ها هستیم

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، مرکز فارس،رییس فدراسیون شنا، شیرجه، واترپلو گفت: با ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا مذاکره شده، منتظر صدور بازگشایی استخر ‌های شنا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی هستیم تا دوباره این رشته مادر فعالیت خود را از سر گیرد.
محسن رضوانی، در حاشیه برگزاری مجمع انتخابی رییس هیات شنا فارس افزود: در اصفهان و خراسان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، استخر‌های این ۲ استان فعال هستند، امیدواریم با توجه به اینکه این ویروس در کشور کمرنگ شده، تمام استخر‌های سراسر کشور باز شود.
وی اضافه کرد: هم اینک در استخر آزادی تهران، تیم ملی شنا بدون سر و صدا تمرین‌های خود را دنبال می‌کند تا بتوانیم در المپیک سهمیه کسب کنیم.
رضوانی اظهار داشت: کرونا به ورزش شنا خیلی آسیب رسانده است به گونه‌ای اگر یک شناگر نتواند یک هفته تمرین کند مانند این است که یک فوتبالیست و یا یک ورزشکار رشته دیگر، سه ماه از شرایط مسابقه دور باشد.
وی، با بیان اینکه شنا، شیرجه و واتر پلو ۱۴۷ مدال در المپیک دارد، گفت: هر عقل سلیمی متوجه خواهد شد که روی این رشته باید سرمایه‌گذاری شود و با یک برنامه چهار تا هشت ساله می‌توانیم مدال کسب کنیم.
رضوانی، همچنین در مورد رویکرد سازمان ملل در باره رشته شنا، دو و میدانی و ژیمناستیک، بیان کرد: سازمان ملل بر این باور است که کشور‌هایی که دارای این سه رشته باشند به این معناست که ساختار ورزش آن‌ها درست است و امیدواریم در کشور ما هم دیدگاه‌ها نسبت به این رشته‌ها عوض شود و بیشتر مورد توجه قرار گیرد.
او در باره سامانه اطلاعاتی این فدراسیون هم گفت: یکی از مسائلی که می‌تواند برای هیات استان درآمدزایی داشته باشد، جذب افراد است که حق عضویت آن نیز در اختیار هیات قرار می‌گیرد و اگر شناگران در این سامانه ثبت نام نکرده باشند از شرکت در رقابت‌ها محروم خواهند شد.

کار مجمع تنها انتخاب رییس نیست

رییس فدراسیون شنا، شیرجه، واترپلو در بخش دیگری از سخنان خود در مورد شنای استان فارس هم بیان داشت: اگر وضعیت این رشته در این استان خوب باشد، در کشور هم خوب است، زیرا در حال حاضر سه استان است که شنای کشور به آن‌ها وابسته است و فارس یکی از آنهاست.
رضوانی افزود: کار مجمع تنها انتخاب رییس نیست و آن‌ها بعد از این موضوع باید به کار هیات هم نظارت کنند تا چرخ شنای فارس دوباره به حرکت در آید، زیرا در این استان استعداد‌های زیادی از گذشته وجود داشته است.
رییس فدراسیون شنا، شیرجه، واترپلو ادامه داد: شیراز یک استخر استاندارد در سطح بین‌المللی دارد، اما قانونگذار دست ما را برای واگذاری استخر‌ها به هیات بسته است، اما می‌کوشیم سکوی پرش شیرجه این استخر در اختیار هیات قرار گیرد تا آن‌ها بتوانند در شیرجه هم استعداد‌ها را کشف کنند.
وی، همچنین خطاب به رییس هیات شنا فارس گفت: به نظرم در چهار سال گذشته این هیات تجربه خوبی کسب کرده باشد و وقت آن رسیده است که دوباره شنا فارس در کشور مطرح شود ضمن اینکه پیشکسوتان این رشته در فارس هم نباید فراموش شوند.
در مجمع انتخاباتی رییس هیات شنا فارس که با حضور چند کاندیدا برگزار شد، شهرام کمال زاده با ۱۲ رای از ۱۸ رای اخذ شده برای مدت چهار سال دیگر به عنوان رییس این هیات انتخاب شد.

لوازم استخر را از دنا تجهیز بخواهید

دیدگاه‌ها ۰

*
*